en-USfa-IR
 

 

 

   

آن دسته از متفکران، دانشجویان یا مخترعین که تمایل دارند ایده ، پایان نامه یا اختراع خود را معرفی نمایند

 

افراد حقیقی یا حقوقی که برای شروع یا تکمیل پروژه خود نیاز به سرمایه دارند.

 

افرادی که تمایل دارند به صورت مالکیتی یا مشارکتی در پروژه ها یا طرح های مورد نظر خود سرمایه گذاری نمایند

 
 
   

 

 
 

اخبار و تازه ها

 
     
 

کارآفرينان براي بهره گيري از فرصت هاي جديد به ميدان بيايند

 خبرگزاري آريا-رييس‌ جمهوري، وظيفه دولت را آماده کردن شرايط براي فعاليت بخش خصوصي در عرصه داخلي و خارجي برشمرد و تاکيد کرد که کارآفرينان براي بهره گيري از فرصت هاي جديد به ميدان بيايند.
به گزارش خبرگزاري آريا،حسن روحاني روز دوشنبه در جلسه توسعه و سرمايه‌گذاري استان آذربايجان غربي اظهارداشت:حل مشکلات آيين‌نامه‌ها، قوانين و مقررات وظيفه دولت بوده اما سرمايه‌گذاري در پروژه‌ها و طرح‌هاي کشور بر عهده بخش خصوصي و فعالان اقتصادي است و دولت حرکت خود را با کمک و نظر فعالان اقتصادي تسريع و تصحيح مي‌کند.
روحاني با اشاره به بودجه محدود250 هزار ميليارد توماني دولت در سال جاري گفت: بنابراين بايد بخش خصوصي به ميدان بيايد و البته صندوق توسعه نيز در حد توان خود کمک خواهد کرد.
رييس‌ جمهوري تأکيد کرد: همه مشکلات اقتصادي بعد از برجام صد در صد حل نشده، اما در همين مدت و پس از 4 ماه از اجراي برجام، حرکت‌هاي خوبي در کشور شکل گرفته است.
روحاني با اشاره به مزيت‌هاي استان آذربايجان غربي و نيروي انساني مستعد اظهار داشت: امور کشور تا جايي که ممکن است بايد به مردم واگذار شود و کارآفرينان بايد به ميدان بيايند و امروز فرصت خوب و استثنايي در اختيار کشور است.
رييس‌ جمهوري در ادامه روابط خوب با همسايگان از جمله در منطقه شرق، غرب و شمال کشور و همچنين فراهم شدن زمينه‌هاي لازم براي صادرات مواد لبني، کشاورزي و غذايي را از جمله شرايط مناسب کشور برشمرد و ادامه داد: حسن چنين جلساتي اين است که شرايط براي همکاري بين دولت و بخش خصوصي و همچنين کشورهاي همسايه فراهم مي‌شود تا از اين شرايط کنوني مناسب کشور ، به خوبي بهره ببريم.

روحاني افزود: اکنون در حال مذاکره با بسياري از کشورهاي همسايه براي سرمايه‌گذاري مشترک در داخل هستيم.
رييس‌ جمهوري تأکيد کرد: اينکه نمايندگان کشورهاي دنيا مرتب به ايران مي‌آيد، نشانگر آغاز جديدي در کشور است و بايد کارآفرينان همسايگان و همه ايرانيان از اين شرايط به خوبي استفاده کنند.
روحاني با اشاره به اينکه برجام و انتخابات حاصل اراده مردم است، افزود: جمهوري اسلامي ايران هيچگاه بد عهدي نکرد و پاي امضاي قراردادهاي خود در صورتي که طرف مقابل نيز به آن پايبند باشد،  ايستاده است.
رييس‌ جمهوري در بخش ديگري از سخنان خود تأکيد کرد: سياست داخلي است که راه را براي سياست خارجي، فرهنگ و اقتصاد باز مي‌کند و انتخابات توسعه سياسي است، چرا که احزاب، جناح‌ها، گروه‌ها، مردم و تشکل‌هاي مختلف کانديدا شده، نظر داده و پاي صندوق‌هاي رأي حاضر مي‌شوند.
روحاني با بيان اينکه در انتخابات اخير هر فراز و نشيبي که پيش آمد، هيچ فعال سياسي، انتخابات را تحريم نکرد، گفت: همگان متوجه شدند که راه‌حل صندوق است و اگر کسي براي اصلاح امور، راهي به جز صندوق را به پيش بگيرد، اشتباه مي‌کند و بايد حواسمان به صندوق‌هاي رأي باشد و برجام نيز در سايه همين صندوق آراء شکل گرفت.
رييس‌ جمهوري ادامه داد: انتخابات سال 92 بود که راه را باز کرد و دنيا را تکان داد، چرا که دنيا فهميد در ايران مردم تصميم‌گير نهايي هستند و اگر ملت امري را اراده کند، به هدفش مي‌رسد.
روحاني تصريح کرد: بايد رقابت سالم و اخلاقي و صندوق آراء در کشور حاکم شود.
رييس‌ جمهوري با تأکيد بر اينکه امروز شرايطي مهيا شده که همه به آينده اميدوار هستند، گفت: راه دومي وجود ندارد و تنها راه، منحصر به رقابت سالم سياسي و صندوق آراست.
روحاني با تأکيد بر اينکه اراده ملي همه مشکلات را حل مي‌کند، ادامه داد: دولت و مجلس دهم در کنار هم براي رفع مشکلات مردم و ايجاد اشتغال و رفاه، تلاش خواهند کرد.
 
رييس‌ جمهوري افزود: امروز بيش از گذشته اين اميدواري را دارم که مي‌توانيم مسايل و مشکلات اقتصادي کشور را در سايه تلاش و وحدت ، حل و فصل کنيم.
روحاني اظهار داشت: امروز اهداف و افکار با وجود اختلاف‌نظر ها بهم نزديک شده است و در فضاي باز کنوني مردم اظهارنظر کرده و نقد و انتقاد در کشور وجود دارد.
در ابتداي اين جلسه نيز سرمايه گذاران و صاحبنظران به بيان نقطه نظرات و ديدگاههاي خود پرداختند.

آريا نيوز

 Views: 873
 
 
کل بازدید 717938

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2015