en-USfa-IR
 

 

 

   

آن دسته از متفکران، دانشجویان یا مخترعین که تمایل دارند ایده ، پایان نامه یا اختراع خود را معرفی نمایند

 

افراد حقیقی یا حقوقی که برای شروع یا تکمیل پروژه خود نیاز به سرمایه دارند.

 

افرادی که تمایل دارند به صورت مالکیتی یا مشارکتی در پروژه ها یا طرح های مورد نظر خود سرمایه گذاری نمایند

 
 
   

 

 
 

اخبار و تازه ها

 
     
 

وزير تجارت لهستان

ايران مقصد خوب گردشگري و بازار خوب سرمايه گذاري است


عصر اعتبار- محسن جلال پور در گزارش تلگرامي خود از لهستان به نقل از معاون وزير تجارت لهستان نوشت: ايران نه تنها مقصد خوبي براي گردشگري که بازار خوبي براي سرمايه‌گذاري و کار است.

 

به گزارش پايگاه خبري «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاين، رئيس اتاق بازرگاني ايران که همراه هيئت سياسي و اقتصادي در لهستان به سر مي برد در يادداشت تلگرامي امروز عصر خود نوشته است: نشست عمومي اقتصاد ايران با حضور وزير توسعه اقتصادي لهستان  و وزير امور خارجه کشورمان و ديگر مقامات دو کشور در ورشو برگزار شد.

ابتدا رئيس اتاق لهستان خيرمقدم گفت و به تقدير از روحيه ايرانيان پرداخت.

آقاي آرند ارسکي  گفت: در طول تاريخ، هيچ چيز باعث درگيري ميان دو کشور نشده و ما فراموش نمي کنيم که در جنگ جهاني دوم، ايراني ها چقدر به هزاران اسير و آواره لهستاني کمک کردند.

پس از آن فرهاد شريف معاون بين الملل اتاق، ايران را به خوبي معرفي کرد. من مطالبي را به اختصار گفتم و برحل مسائل بانکي و شناخت بنگاه هاي دو طرف تاکيد کردم.
نوبت به معاون وزيرتجارت لهستان رسيد. او به تعطيلات خاطره انگيزش درايران اشاره کرد و گفت: تابستان دو سال قبل به ايران آمدم و خيلي به من خوش گذشت. طوري که هنوز هم مثل يک ايراني، اخبار ايران را دنبال مي کنم.

او گفت: بايد ايران را عميق شناخت و درک کرد و با يک سفر کوتاه نمي شود پي به زيبايي هاي ايران برد.

معاون وزير تجارت لهستان در نهايت گفت: ايران نه تنها مقصد خوبي براي گردشگري که بازار خوبي براي سرمايه‌گذاري و کار است.

معاون وزير توسعه اقتصادي لهستان هم گفت:  ايران مهم ترين شريک تجاري لهستان در خاورميانه است. آقاي پاول چورازي گفت: برنامه اي در لهستان با نام به ايران برويد (Go IRAN) تدوين شده که قرار است به لهستاني ها امکانات ايران را معرفي کند.

وزير توسعه اقتصادي لهستان ادامه داد: اين برنامه همچنين قرار است پشتيباني براي کساني باشد که مي خواهند در ايران حضور يابند.

پس از آن، وزير امور خارجه ايران نيز سخنراني کرد. دکتر ظريف گفت: روابط سياسي و فرهنگي ايران و لهستان، روابطي ديرينه و ديرپا است. مصداقش اين که اين رابطه از حدود 500 سال پيش مکتوب است و قبل از آن هم کشف سکه‌هاي ساماني در لهستان نشان از اين دارد که هزار سال قبل، مردم با يکديگر رابطه داشتند.

دکتر ظريف نکات جالب ديگري مطرح کرد. از جمله اين که ايراني‌ها، لهستاني‌ها را دوست دارند  نشانه اش اين که در جنگ جهاني دوم 20 هزار اسير لهستاني ، به ايران فرستاده شد و ايرانيان هم استقبال خوبي از آنها کردند.

آقاي دکتر ظريف به وضعيت کنوني منطقه اشاره کرد و گفت: ايران در يک منطقه‌ ناامن از وضعيت امني برخوردار است. نکته مهم هم اين است که اين امنيت را مردم ايران ايجاد کرده‌اند. ما هم ظرفيت‌هاي زيادي‌ داريم. اعم از ظرفيت‌هاي خدادادي مانند نفت و گاز و انرژي. ظرفيت‌هاي طبيعي و ظرفيت‌هاي انساني و علمي.

از همه مهم‌تر مردم ايران هستند که همراهند وصبور و اخيراً در انتخابات هم نشان دادند که به سرنوشت سياسي خود علاقه دارند. امنيت ايران هم به خاطر وجود چنين مردمي است. سرمايه ما هم مردم هستند.

اين مردم، آماده‌اند که شما با آنها همکاري داشته باشيد و فعاليت‌هاي مشترک انجام دهيد. بتوانيم با يکديگر کار مشترک را به پيش ببريم. با اين سخنراني که مورد استقبال هم قرار گرفت، نشست عمومي اقتصاد ايران به پايان رسيد.

جلال پور در ادامه نوشت:

پس از برگزاري نشست عمومي، به ديدار آقاي آرند ارسکي رئيس اتاق لهستان رفتم. در اين ديدار، مهندس محمدرضا انصاري هم حضور داشت.

از اهميت سفر گفتيم و اين که چگونه مي توانيم اين برنامه ها را پي گيري و اجرايي کنيم.قول وقرارهايي گذاشتيم که در دوره هاي زماني مشخص،مطالبات مطرح شده در نشست عمومي را پي گيري کنيم.

از داخل اتاقي که نشسته بوديم، ساختمان اتاق بازرگاني لهستان را به ما نشان داد. اتاقي که با 200 هزار عضو،  پيشينه بسيار خوبي دارد. آقاي آرند ارسکي در نهايت گفت: مطمئن باشيد که شعار «Go to IRAN» را ترويج خواهيم کرد.

نقاشي قشنگي از ايشان هديه گرفتم و من هم از صنايع دستي توليد هنرمندان اصفهاني،هديه اي به ايشان دادم که بسيار خوشحال شد.

عصر بازار

 Views: 856
 
 
کل بازدید 717937

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2015