en-USfa-IR
 

 

 

   

آن دسته از متفکران، دانشجویان یا مخترعین که تمایل دارند ایده ، پایان نامه یا اختراع خود را معرفی نمایند

 

افراد حقیقی یا حقوقی که برای شروع یا تکمیل پروژه خود نیاز به سرمایه دارند.

 

افرادی که تمایل دارند به صورت مالکیتی یا مشارکتی در پروژه ها یا طرح های مورد نظر خود سرمایه گذاری نمایند

 
 
   

 

 
 

اخبار و تازه ها

 
     
 

بازار 10ميليارد دلاري پوشاک در ايرانصنعت پوشاک تنها صنعتي است که قبل از تولد انسان نياز به آن ايجاد مي‌شود و تا زمان مرگ اين نياز با انسان همراه است. به تعداد نفوس انسان‌ها، اين صنعت بازار دارد و جغرافياي مصرف آن نيز به تعداد گستردگي انسان‌هاست و اين بزرگي صنعت پوشاک را نشان مي‌دهد. در بازار ايران تعداد زياد توليدکنندگان اهميت اين صنعت را نشان مي‌دهد. به‌طوري که تنها در تهران بيش از 3هزار واحد توليدي جوازدار فعاليت مي‌کنند و به اين رقم بايد ده‌ها هزار توليدکننده زيرپله‌اي را هم اضافه کرد.

مهدي محمودي، مشاور رئيس اتحاديه پوشاک تهران با اشاره به آمار اعلام نمود: در بدترين حالت بازاري 10ميليارد دلاري در ايران وجود دارد، چرا که ايران جمعيتي بالغ بر 70ميليون نفر دارد و اگر هر ايراني در سال حدود 500هزار تومان صرف خريد اقلام پوشاکي خود کند، به اين صورت که اين رقم (500هزار تومان) در 70ميليون جمعيت ضرب و بر دلار 3هزار توماني تقسيم شود، رقمي بالغ بر 10ميليارد دلار به‌دست مي‌آيد.

مشاور رئيس اتحاديه پوشاک با بيان اين امر که ايران توانايي صادرات پوشاک به تمام کشورهاي منطقه را دارد، اعلام کرد: مي‌توان به تمام کشورهايي که مزيت رقابتي در اين زمينه دارند، پوشاک صادر کرد، چرا که اکثر کشورهاي منطقه البته غير ‌از ترکيه که بيزينس آن بر مبناي صنعت مد است، به دليل نداشتن خلاقيت در صنعت پوشاک از ايران عقب هستند؛ در حال حاضر صادرات به افغانستان، ازبکستان، قزاقستان و... وجود دارد. وي در خصوص حاشيه سود کسب‌وکار در بخش پوشاک گفت: قانون نظام صنفي 20درصد را تعيين کرده است اما گاه ممکن است اين رقم بالاتر نيز برود.

وي در خصوص اهميت سرمايه‌گذاري در بخش توليد پوشاک اظهار داشت: در برخي از صنايع سنگين چندين ميليون‌تومان تنها براي اشتغال يک نفر صرف مي‌شود، اين در حالي است که در صنعت پوشاک با 4ميليون تومان مي‌توان براي چندين نفر اشتغال‌زايي کرد. محمودي ادامه داد: اگر به جاي سرمايه‌گذاري در صنايعي که معمولا بازدهي ندارند در بخش پوشاک سرمايه‌گذاري مي‌شد، شاهد بازدهي و خروجي بيشتري بوديم.

http://forsatnet.ir/investorsViews: 871
 
 
کل بازدید 717950

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2015