en-USfa-IR
 

 

 

   

As Iran is large and important country in the heart of Middle East with lots of potentially and available infrastructures, 

 

There are lots of projects in Iran which respect the invests. Some of these projects are at the earliest work; some of them are at the middle

 

As may the new ideas, change the world one day, we decide to give the chance to those inventors, 

 

 
 
   

 

 
 

News&Events

 
     
 

ظريف سوئدي ها را به سرمايه گذاري در ايران تشويق کرد


 

وزير خارجه کشورمان گفت: من همه را تشويق مي کنم که وارد همکاري با ايران شوند چراکه شما محيط امن تر از ايران پيدا نخواهيد کرد و دليل وجود اين امنيت قدرت نظامي نيست بلکه اعتماد به مردم است.

به گزارش افکارنيوز،  محمدجواد ظريف وزير امورخارجه کشورمان در اجلاس مشترک اقتصادي ايران و سوئد که صبح امروز(چهارشنبه) در هتل شرايتون استکهلم برگزار شد گفت: حضور شما بخش خصوصي ايران و سوئد نشان از فرصت هاي زيادي است که در اقتصاد، امنيت و توسعه در کشورها وجود دارد.

وي افزود: شما مي دانيد که ايراني هاي بسياري زيادي اينجا وجود دارند که در سوئد در تجارت فعال هستند. و همه مي دانيد که ايراني ها مردم جدي هستند و وقتي ما يک قرارداد مي بنديم به قول خود عمل مي کنيم و به آن متعهد هستيم.

وزير امور خارجه کشورمان تاکيد کرد: ما مذاکرات بسياري طولاني در موضوع هسته اي انجام داديم و کسي هم فکر نمي کرد ما تا اين حد به تعهدات خود متعهد باشيم.  

ظريف خاطر نشان کرد: ما به تعهدات خود عمل کرديم و در هيچ کدام از تعهداتمان خلاف نکرديم. اميدوارم با همکاري هيات تجاري با از حرف هايمان فراتر برويم و بتوانيم از ثمرات برجام استفاده کنيم.

وي تصريح کرد: من همه را تشويق مي کنم که وارد همکاري با ايران شوند چراکه شما محيطي امن تر از ايران پيدا نخواهيد کرد و دليل وجود اين امنيت حکومت و قدرت نظامي نيست بلکه اتکا و اعتماد به مردم است.

وزير امور خارجه کشورمان افزود: اين مردم ما را در 8 سال دفاع مقدس جلو بردند و با تلاش صدام حسين را عقب رانديم.

وي گفت: ما در طول تحريم هايي که کلينتون به آنها تحريم هاي فلج کننده مي گفت، ايستاديم و اين به دليل آن است که به مردم خود اتکا و اعتماد داريم.

ظريف خاطرنشان کرد: ما افتخار مي کنيم که دهمين دوره مجلس را تشکيل داديم و يک روز هم تاکنون بدون پارلمان نبوديم. مردم ما معتقدند تغيير سياست ها را بايد از طريق صندوق هاي راي دنبال کنند.

وزير امورخارجه کشورمان تصريح کرد: جوانان ايراني در حوزه هاي مختلف از جمله آي سي تي، دارو و علوم هسته اي حرفه اي هستند و همه اينها بصورت بومي بدست آمده و برآمده از اتکا به توان داخلي بوده است.

افکار نيوز

 

 Views: 253


 
 
Visit 4012

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2015